« kompiutaa netuworku | strona główna | Canon wordtank V80 »

czwartek
3
listopad'05

Tokio3: Akihabara, Harajuku

Dziś święto narodowe, więc pojechałyśmy precz.

W Akihabarze nabyłam moje cudo, denshi jisho, Canon made in China. Jako że kosztował mnie 3 many, do końca miesiąca głoduję. Za to mogę sobie teraz rysikiem kanji rysować. ^_^

W Akihabarze spotkałyśmy się ze znajomymi M., fellow japonistami (2 males, 1 female) i ich znajomą Japonką. Wykonaliśmy rajd po sklepach w poszukiwaniu notebooka, który zakończył się szczęśliwie, mimo że nowy nabytek nie ma WiFi.

W międzyczasie moja lista "Wanted." powiększyła się 2-krotnie. iPodNano jest cudny....
Maszyny do takoyaki z Hello Kitty nie znalazłam, ale nie tracę nadziei.

Potem pojechaliśmy do Harajuku, wepchaliśmy w siebie tyle sushi, ile wlezie (Sushi-Kaiten uzależnia.... to jest jak gra sportowa ;> ) i rozstaliśmy.

Jako że dziś jest święto, to poszłyśmy na wszelki wypadek do świątyni Meiji, licząć na hordy Japończyków w kimonach. Hord nie było, ale co zobaczyłyśmy, to nasze ;).

A potem nadszedł czas na .... sklep z zabawkami! Jako że nie wiedziałam dokładnie, gdzie on jest, to spacer-w-poszukiwaniu trochę nam zajął, zwiedziłyśmy więc mimowolnie kręte zaułki Harajuku. Ale w końcu się znalazł, szczęście że 7-piętrowe budynki to nie ułomki.

7 pięter zabawek. Mój wish list spęczniał, na szczęście stan portfela pozwalał tylko na jedną głupotkę, wybór padł na HelloKitty z Akihabary, w sam ram do przytroczenia do słownika. ^_^

Bosh, jak mnie nogi nap.... bolą. Ledwo dojechałyśmy do akademika (rowery już tradycyjnie parkujemy nielegalnie pod płotkiem stacji Minami Ono.). Ale mam fajny słownik hyhyhy.
Więcej o moim denshi jisho.

Dobranoc.

_@"

Komentarze

Gal Anonim napisał/a:

No, no, uważaj, kuzynka pojechała do San Francisko i jej rower od razu ukradli, plus 5 rowerów znajomego, w tym tandem :-)))

Wiecej zdjęć, więcej zdjęć, więcej zdjęć!!!!

Dodany 3 listopad 2005 23:09

Una z Pogranicza napisał/a:

No tak. Ten anonim to ja, zapomniawszy o Yup/Niet, hy,hy, jakby powiedział Wędrowycz... bedący z racji imienia chyba adekwatnym Twym patronem podróży... i nie tylko z racji imienia
;-P!

Dodany 3 listopad 2005 23:22

Pat napisał/a:

no właśnie, więcej zdjęć :)
jutro jadę do Canona, może dadzą jakieś podarunki ;)
eh i tak nie mogę przyjąć :(((

Dodany 4 listopad 2005 2:39

Gal Anonim napisał/a:

Czy na pewno jesteś w Japonii, a ten pomięty w kieszoce bilecik do Disneylandu to co?

Dodany 4 listopad 2005 3:22

Gosiek napisał/a:

Ja też chcę więcej zdjęć. ;> Zwłaszcza takich ze zwiedzania krętych zaułków oraz 7 pięter sklepu z zabawkami. ;) I oczywiście jakiś opis z łażenia po tych zaułkach.
Btw, czy tam u Ciebie też jest taka fajna zimna i słoneczna jesień?

Dodany 4 listopad 2005 4:42

Agat napisał/a:

Taak? iPodNano jest cudny? A kto mi go odradzał, jak mpmana kupowałam? A teraz to cudny?

Wieści z kraju:

- oglądałam dziś "Ludzi honoru". Film ma 138 minut. Tv4 udało się go nadawać przez 3 godziny i minut 10. Słabo?

- ruszyli w tv publicznej z "Lostem"; obejrzelim dzielnie z tatą jeden odcinek i nie zdzierżylim - ten serial jest bezdennie głupi! Potem się poprawia czy to tak cały czas?

- ustaliłam z biegłymi świadkami, że się nie odzywasz niepytana. To tak Cię już przeszkolili w tej Japo? Może byś czasem SPONTANICZNIE zagadała do Rodziny albo maila jakiegoś wysłała czy coś?

- bylim dziś w Parado. Jest nowy barman. Sprawuje się lepiej od Kuby, ale jak wszyscy wiemy, to nie sztuka.

- ne ma koalicji prawicy z prawicą, co cieszy.

Zachowuj się porządnie. Agat

Dodany 4 listopad 2005 7:24

Agat Ej No! napisał/a:

Ej no! Ucięło mi wyszczerz w nawiaskach! Chamstwo.

"Sprawuje się lepiej od Kuby, ale jak wszyscy wiemy, to nie sztuka. I_Tu_Następuje_Wyszczerz"

A przy okazji - ten kanapkarz słooooodki. [Pełne aluzji mryg mryg]

Dodany 4 listopad 2005 7:26

Wiadomo Kto napisał/a:

cytuję: "...denshi jisho, Canon made in China. Jako że kosztował mnie 3 many, do końca miesiąca głoduję." Trzeba było nabyć pod koniec miesiąca, to byś krócej głodowała.

Dodany 4 listopad 2005 16:26

Mana napisał/a:

Mana
1. Koncepcja energii w manaizmie
Słowo to, pochodzenia melanezyjskiego, oznacza bezosobową, niematerialną siłę, rodzaj fluidu, który może przeniknąć żywe lub martwe ciało. Termin mana został wprowadzony do nauki w 1891 przez angielskiego antropologa R.H. Codringtona.
Na Celebesie za siedlisko many uważane są włosy. Na Jawie sądzi się, że maną są wypełnione zęby. Indonezyjczycy wierzą, że człowiek posiada jeszcze drugą duszę, zwaną semangat, która przejawia się w postaci cienia.
Niektórzy religioznawcy wyrażają przypuszczenie, że również pierwotny kult mieszkańców Archipelagu Japońskiego, shintō, stanowił odmianę manaizmu. Z podobnym pojęciem możemy również spotkać się w wierzeniach Indian północnoamerykańskich.

2. Japoński kompozytor
Współzałożyciel i główny kompozytor nie istniejącego już zespołu Malice Mizer i lider obecnie działającej formacji Moi dix Mois. Jest on bardzo ważną postacią dla nurtu Visual Kei.

3. Manufacturers' Agents National Association (www.manaonline.org)

4. Midwives Alliance of North America (www.mana.org)

Dodany 5 listopad 2005 22:52

Atem napisał/a:

\Chyba zostanę kasjerem ;p nie żebym był upier***** ale czy mógłbym się dowiedzieć ile dałaś za ten breloczek(interesują mnie ceny tam u ciebie) poza tym to W PEŁNI ZGADZAM SIĘ Z GOŚKIEM (tak to się chyba pisze czy co :p) też lubie zaułki , byle nie ciemne I ZRÓB ZDJĘCIA TAMTEJSZEJ ARCHI-TEKTÓRZE , COOOO!!!

Dodany 17 kwiecień 2006 23:42

ashka napisał/a:

1万(man) = 10000円 (jenów)

Jeden wisiorek z witaj-kotkiem kosztuje od 300 do 600 jenów, zależy od tego, czy to sam kotek czy cała zawieszka (dzwoneczek + sznurek) i czy jest z limitowanej / specjalnej edycji.
Ten bodajże kosztował 420 jenów czyli dosyć standardowo.

Zdjęcia pssssstrykkam, psssstrykkam. Tylko na ich publikowanie nie bardzo mam czas :]
A mroczne zaułki omijam dużymi łukamami ;d

Dodany 18 kwiecień 2006 19:24