« Rozrywki dla gospodyń domowych część 4 | strona główna | Tsukuba, part I »

piątek
7
kwiecień'06

tamagochi

Nie nadążam z publikowaniem kolejnych zdjęć i ZDAJĘ sobie z tego sprawę, nie musicie mnie dodatkowo szykanować na jabberze. :]

W moim życiu pojawił się kolejny zjadacz czasu, tamagochi.

Znalazłam go w parku, do którego wybrałysmy się z M-chan we wtorek. Tzn M-chan gnała, a ja, ledwo zipiąc, pedałowałam za nią.
Leżał sobie na trawie, to co go miałam tam zostawiać.

たまごっち (Tamagochi)

Wczoraj trochę pogooglałam i wygooglałam kilka wielce interesujących informacji.
To jeden z najnowszych wesji tamagochi (たまごっち+スラプ i jak nazwa wskazuje, do jajka dodają "strappu", czyli wisiorek :]) - ma port podczerwieni, który umożliwia komunikację z innymi tamagochi (także ze starszymi modelami) i indywidualny numer, który pozwala na zalogowanie się w TamaMieście (たまタウン) i zdobycie kolejnych gadżetów dla wirtualnego zwierzaka.

Wczoraj w ramach poprawiania jej komputera nawiedziłam M-chan i spędziłyśmy o wiele za dużo czasu w TamaMieście, wygrywając jakieś wielce potrzebne rzeczy.
W rzeczywistości zabawka nie łączy się bezpośrednio z internetem, a wszystkie możliwe do zdobycia rzeczy ma już wgrane do programu. Indywidualny kod jedynie te nowości odblokowuje. Ale zabawa i tak przednia :)

Zakręcone ścieżki:

_@"

Komentarze

futomaki napisał/a:

A myślałem, że ta moda się skończyła pare lat temu. W Japonii wciąż się w to bawią?

Dodany 7 kwiecień 2006 17:28

Krystek napisał/a:

Tama-miasta? Nieźle. A tak w ogóle to szkoda by było, żeby zdechł. Dobrze, że do znalazłyście ;)

Dodany 9 kwiecień 2006 6:52

ya_katka napisał/a:

Na moj gust, to tamaguchi zostalo pewnie porzucone w parku przez uzaleznionego wlasciciela, ktory tez nie mogl sie od niego oderwac. Pewnie to takie "przechodnie" tamaguchi... Uwazaj... ;)

Dodany 12 kwiecień 2006 12:55

ashka napisał/a:

Pojechałam z nim do Tsukuby, rzuciłam gdzieś w kąt i po dwóch dniach zwierzę samo zdechło.

Pewnie przekażę zabawkę dalej...

Dodany 12 kwiecień 2006 15:21

futomaki napisał/a:

Może jak w japońskich horrorach... może taraz musisz komuś to tamagochi podrzucić. Bo jak nie...

Dodany 12 kwiecień 2006 19:42

ashka napisał/a:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
;>

BTW to perpetum mobile: wykluł się nowy.

Dodany 12 kwiecień 2006 19:44

Atem napisał/a:

Miałem kedyś (wciąż mam tylko że nie żyje) bardzo podobnego . Tyle że był bez portu i nie miał kilku kolorów.Tak czy inaczej jest całkiem spoko .

Dodany 8 maj 2006 2:16

Rasputina (Kashka ..heh) napisał/a:

...nowa konsumentka zielonej pozywki...

sprezylam sie....poszukalam.....i o moj boze...to jeszce zyje.....ZNALAZLAM MOJE TAMAGOCHI ktore sobie sprawilam w podstawowce...wzruszylam sie...

Dodany 17 czerwiec 2006 20:18

Figo 94 napisał/a:

Hej. A wiecie gdzie jest to miasto z tamagochi?
Bo przydało by się.
Piszcie na maila figo_94@tlen.pl

PS. I jeszcze gdzie tego zwierzaka kupić?

Dodany 26 październik 2006 19:32

ashka napisał/a:

Eee?
Przecież we wpisie podane są linki do obu ta ma-miast. Problemy z czytaniem?

A takie tamagochi (jest już nowsza wersja) sprzedają w każdym japońskim sklepie z zabawkami.

Dodany 26 październik 2006 21:28

Iza napisał/a:

Cześć... Kupiłam jedno tamagotchi ale ono nie jest nowe. Ale i tak mi sie podoba. Kupie jeszcze jedno i moja koleżanka może do mnie przychodzić ze swoim zwierzakiem