« jestem sławna | strona główna | francuski wikt i opierunek »

niedziela
16
kwiecień'06

powrót do szkoły

Od piątku znowu mamy zajęcia.

Cała moja (już była) grupa B (moi, Lorainne, Joe, Connie i Luan) została zesłana do wyższej klasy, C, a na szóstego doszła Caro z A, miejmy nadzieję, że sobie poradzi.

Sensei'ów mamy w większości nowych, ta piątkowa jest mocno zakręcona, zaczęła z Connie, świeżo upieczoną fanką Takarazuka, dyskutować o przewagach jednych aktorek nad drugimi i o "Róży z Wersalu" też. Plask.

Tu wkręt.
Takarazuka to japońska rewia, która wystawia przedstawienia oparte luźno na znanych sztukach albo na popularnych mangach dla dziewcząt. Wszystkie role grają tu wyłącznie kobiety, a te odtwarzające role męskie są wielbione do szaleństwa, bo "one to tacy piękni mężczyźni".
Ot, Japonia.

"Róża z Wersalu" (ベルサイユのばら) to BARDZO znana manga BARDZO znanej mangaki, Ryokou Ikedy. Wersja "Róży" w wykonaniu Takarazuki jest potwornie popularna i praktycznie niemożliwością jest kupienie biletu. Pozostaje polowanie na nie odebrane bilety w dniu przedstawienia, co sprowadza się w wystaniu wielu godzin w ogromnych kolejkach, jak to zrobiła Connie, wsiadając do pierwszego sobotniego pociągu gdzieś w godzinach bladoświtnych.

Ot, Japonia.

A wracając do zajęć, to na razie powtarzamy gramatykę, więc ciężko nie będzie.
Słowo na piątek: 生活習慣病 (せいかつしゅうかんびょう, seikatsushyuukanbyou), “choroby wynikające ze złego trybu życia”, względnie “choroby dla dorosłych” ..... heh.
Hehehehe.

Dostaliśmy nowe podręczniki i nowe sylabusy, prawdopodobnie poza zajęciami dla STEPsów pójdę też na francuski.

Wkleiłam notki z 3 pierwszych dni w Tsukubie, bez zdjęć, ale jest o czym poczytać ^_^

_@"

Komentarze

Atem napisał/a:

Tak biednie to bez komentarza wygląda że postanowiłem coś napisać .... ucz się ....
to by było na tyle
;P

Dodany 14 maj 2006 5:33

Dodaj własny błyskotliwy komentarz:

Dzięki, żeś się zalogował, . Teraz możesz dodawać komentarze. (Wyloguj się)

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)


Zapamiętaj mnie: