« Potop z wykopu | strona główna | znaleziska »

niedziela
23
kwiecień'06

Rozrywki dla gospodyń domowych część 5

Wybaczcie całoweekendowe milczenie, ale pojawił się niespodziewany koncert, po nim niespodziewana impreza, a potem - już nie tak niespodziewanie - spałam do południa, nie było więc kiedy zasiąść do klawiatury.
Prace domowe z japońskiego mają swoje prawa :]

Nie żebym narzekała, obecnie zajęcia jak i prace domowe wydają się 3 razy łatwiejsze od tych, które miałam 3 miesiące temu, a zadania domowe zdecydowanie zajmują 3 razy mniej czasu. I dobrze. Może wreszcie usiądę nad jakąś pracą, choćby magisterką, która nietknięta leży sobie na dysku.

Zamiast wisienki macie kolejny odcinek "Rozrywki dla gospodyń domowych".

Zdrapki (ze "Stołu rodziny Ito")

Ściągnęłam kilka zdjęć z komórki, niedługo je wrzucę...

_@"

Komentarze

snufkin napisał/a:

Ich język mnie powala na kolana :P słodkie ;)

Dodany 24 kwiecień 2006 0:11

Atem napisał/a:

Fakt , świetne rzeczy pokazują (chwała ci za to dziewczyno już wiem jak się składa koszulki , gotuje ziemniaki , a to może mojej siostrze na urodziny zrobie jak mnie na prezent niebędzie stać ;P ).
Szkoda tylko że niepokazali jak zprawdzić co jest pod zdrapką zanim się ją uszkodzi ;P .

Dodany 14 maj 2006 4:45

kess napisał/a:

bosko, śledzę ten blog od kilku nocy, jest rewelacyjny. Teraz jednak mam pytanko z serii "jestem kompletną ignorantką z dziedziny języka japońskiego" jaka to farba w tym sposobie na zdrapki i z czym ją mieszają? jestem pedagogiem do zadań specjalnych i ta wiedza przyda mi się na pewno przeto ładnie proszę o odpowiedź...pozdr

Dodany 30 maj 2006 10:10

ashka [TypeKey Profile Page] napisał/a:

Farba to enoguni (絵の具) czyli plakatówka :), a klej to mokkouyou bando (木工用), "klej dla stolarzy" czyli po prostu klej do drewna. Po naszemu to się nazywa wikol, względnie "klej do drewna" :)
Farbę z klejem trzeba porządnie wymieszać w proporcji 1:1.

Srebrną farbę, taką jak na "prawdziwych" zdrapkach, produkują z mieszanki farb: srebrnej z odrobiną czarnej. Dopiero potem dodaje się do tego kleju.

Po wyschniętej zdrapce można pisać flamastrem.

I to chyba koniec przydatnych informacji, jakie przekazuje ten klip :)

Dodany 30 maj 2006 20:13

Dodaj własny błyskotliwy komentarz:

Dzięki, żeś się zalogował, . Teraz możesz dodawać komentarze. (Wyloguj się)

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)


Zapamiętaj mnie: