« tapety do 1.5 | strona główna | na japońskim ZMIANY »

poniedziałek
29
maj'06

ta te tu i składana słomka

Shochyu, little box, tiny straw

Kartoniki na zdjęciu to bynajmniej nie soczek.
To shochu, tutejszy odpowiednik wódy, który jednak lepiej wchodzi na ciepło. W smaku podły jest mocno.
Zwróćcie uwagę na kartonik (z typowym, czerwonym, rogatym oni, japońskim odpowiednikiem diabełka, hyhy) i słomkę. Słomka, po wyjęciu z folii, rozklada się niczym teleskop, do całkiem pokaźnych rozmiarów.
Składana słomka, rozumiecie?

Gdy pierwszy raz mi się taka słomka trafiła, to jej z radości zdjęcie zrobiłam :)

a tu

Miałam dziś 2 testy, rano z japońskiego, po południu z francuskiego. Bueeee.
Ostatnio PSP zajmuje mi stanowczo za dużo czasu, więc kolejne odcinki z wycieczki do Kioto muszą poczekać.

Stawierdziłam jednak, że dam znać, iż żyję. I że od dziś komentarze NIE będą pojawiać się na blogu od razu po ich opublikowaniu, jak to ma miejsce obecnie.
Pożywka jest regularnie spamowana, muszę te spamy usuwać i przebudowywać strony, co przy tej ilości wpisów jest czasochłonne.
Tak więc od dziś: komentarze będą się pojawiały dopiero, gdy je zaaprobuję :]

Z frontu japońskiego:
Upały, wilgotno, a jak leje, to na poziomie potopu.
Weekendowe LAN Party (czasem PC przegrywa z PS2/GC, ale mamy 4 kontrolery ^_^) stały się już tradycją, więc w weekendy odsypiam, a potem w panice odrabiam (albo i nie :)) japoński.

Z tego też powodu ostatnio nic się tu nie pojawiło. Nadrobię, gdy już UDA MI SIĘ PSP do internetu w pokoju podłączyć.
Ha!

_@"

Komentarze

Pat napisał/a:

"Tak więc od dziś: komentarze będą się pojawiały dopiero, gdy je zaaprobuję :]"

Eh, ciężkie czasy nastały ...
:))

Mam nadzieję, że ten stan rzeczy będzie przejściowy do czasu opracowania skutecznych metod walki ze spamem.

Dodany 29 maj 2006 19:39

agataa napisał/a:

Hej:)Od kilku dni czytam Twojego bloga- jest super, zwięzły na temat z z lekkim przymrużeniem oka, nie żaden kolejny SłOdKi_BloOgasek (yugh:).Pzdr:)

Dodany 29 maj 2006 20:06

Agat napisał/a:

Ciepła, z kartonika i przez słomkę... Ci Japo to serio mają nie po kolei w głowach... Ale cześć_kotki robią słodkie ^_^

Dodany 30 maj 2006 0:05

Elpie napisał/a:

Pojawia się w tej notce "ichnia wódka" w związku z tym ja mam proźbę: mogłabyś napisać conieco o japońskich trunkach z procentem? Co się tam pija i jak ogólnie podchodzi się do tego typu trunków? Zapewne o panach z czerwonym nosem i w walonkach należy zapomnieć. ;)

Dodany 30 maj 2006 0:14

Atem napisał/a:

Jak chcesz to mogę zapytać admina z animesub czy by ci nie pomógł.
PS:ta energetyczna polewka kosztuje 102 jeny czy mi się wydaje ?

Dodany 30 maj 2006 3:49

Atem napisał/a:

"Twój Komentarz został zapisany.
By uchronić mego cennego bloga przed spamem i złem tego świata została uruchomiona funkcja zatwierdzania komentarzy od osób, które dodają je tu po raz pierwszy.
W wolnym czasie przeczytam i zatwierdzę (albo i nie ;> ) twój Komentarz, nie ma potrzeby, byś dodawał/a go ponownie."
Bardzo miłe w odczuciu ale co to ma znaczyć !@#$%%$#$&^^& "po raz pierwszy??? :(

Dodany 30 maj 2006 3:51

TATA ZAUWAŻAJACY napisał/a:

"Tak więc od dziś: komentarze będą się pojawiały dopiero, gdy je zaaprobuję :]"
To się nazywa cenzura!!!
Sądzę, że wszyscy Komentujący przyłaczą sie do protestu !!!!

Dodany 30 maj 2006 5:48

Krystek napisał/a:

Raczej defensywa ;)

Dodany 30 maj 2006 10:05

kess napisał/a:

no i proszę zabrało mi to 3 noce, dało szansę zapoznać się z nocnym życiem mojego kota i prawie spowodowało że spóźniłam się do pracy ale wreszcie przeczytałam wszystko, jestem na bierząco i teraz z niecierpliwością czekam na kolejny wpis bo blog jest świetny czytało mi się jak dobrą książkę:) jeszcze:P

Dodany 30 maj 2006 10:53

ashka [TypeKey Profile Page] napisał/a:

Po pierwsze: witam nowych czytelników. Starych również witam ;d
Postaram się oduzależnić i powklejać nowe historyjki (piszę na bieżąco, ale nie bardzo mam kiedy to sformatować i wkleić :> ).

Na razie na spam nic nie poradzę, pozostaje stworzenie sobie profilu TypeKey, z którego komentarze są zawsze automatycznie akceptowane, albo przyzwyczajenie się do nowej polityki :)

Poczytam, zobaczymy, co z tym fantem można zrobić.

-> Atem: "po raz pierwszy" olej :), usunę jak tylko się go doszukam

Dodany 30 maj 2006 18:29

Ewela napisał/a:

Witaj,
przypadkiem trafiłam na twojego bloga i wsiąkłam na dobre. Dawno się tak nie śmiałam ;-))). Trzymaj tak dalej.
W tym konkretnym momencie interesuje mnie twój test z francuskiego (z racji ukończonych studiów): macie native speakera za teachera (oby) czy japońskie malheur avec un accent bizarre?
poz,
E.

Dodany 31 maj 2006 18:27

Wotan napisał/a:

a nie lepiej taki bajer z wpisywaniem numerka/tekstu wyświetlanego jako obrazek? Na moim blogu ma się dobrze:-)

Dodany 1 czerwiec 2006 5:10

Agat napisał/a:

Czytałam o rybkach, a skończyłam na sushi... Fajna stronka: http://deciowo.ovh.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=19&Itemid=36

Dodany 2 czerwiec 2006 0:31

ashka [TypeKey Profile Page] napisał/a:

-> Ewela
Mamy native speakera płci żeńskiej made in FURANSU :) Ale muszę przyznać, że Japończyk, do którego RAZ (słownie RAZ) poszłam na gramatykę, też miał bardzo ładny akcent.

Za to studenci akcenty mają okropne i nawet nie próbują wymówić niektórych dźwięków.
Tragedia :]

-> Wotan
Dobry pomysł z tymi numerkami.
Posiedzę, popatrzę, wykręcę numerek ;d

Dodany 2 czerwiec 2006 16:29