« to już jutro! parrrade parrade | strona główna | mundial po naszej stronie »

piątek
9
czerwiec'06

midterms

Są midtermy, więc głównie odrabiam, przerabiam, drukuję, zanoszę i przepisuję. A gdy już usiądę przed klawiaturą, to forum o konsolach przyciągają mnie bardziej niż pusta strona notatnika :].
No ale dziś piątek (więc zajęcia kończą się o 12:00), pora deszczowa daje o sobie znać (więc ani po jedzenie ani po zabawki nie pojadę), mogę równie dobrze napisać tu coś :)

[tu następuje przerwa na drzemkę]

Taaa. O czym ja tu miałam. A, już wiem. Pora deszczowa jest.
Pora deszczowa ssie na całej linii, bo nie dość, że parno i ubranie przylepia się do człowieka w parę sekund po jego założeniu, to na zewnątrz LEJE. Nie zacina, pada poprawnie, z góry na dół, ale bez przerwy po 12 - 15 godzin. Godzinka na złapanie oddechu i od nowa. Tragedia, panie.
Deszcz zmusza do wędrówki z parasolem i tu ciekawostka. Otóż codziennie rano, by dostać się na teren uniwersytetu, przekraczamy pewną bramę. Brama jest słusznych rozmiarów, przesuwna, czołg by spokojnie przejechał. Ale ZAWSZE jest rozsunięta na tyle, żeby tylko jedna osoba niewielkich rozmiarów mogła przejść. Zdarzają się jednostki, które bramę mogą sforsować jedynie przechodząc bokiem :]
Żeby bramy nie ukradli (względnie żeby jej ktoś nie rozsunął poza przepisowe 30cm, u góry brama zawiązana jest łańcuchem. I tu się pojawia zgrzyt pory deszczowej. Otóż nie daje się przejść pod łańcuchem z rozłożonym parasolem.
Pozostaje jego błyskawiczne złożenie, wciśnięcie sobie między nogi i przyspieszenie kroku, co może poskutkować poślizgnięciem się na metalowych szynach bramy NIE przesuwnej. Potem już tylko rozkładamy parasol i możemy już niespiesznie spóźniać się na zajęcia.

Brama leży na trasie studentów ze wszystkich akademików oraz okolicznych apaato oraz przeklętych łuczników, którzy tuż obok bramy mają swój przeklęty wybieg i gdzie od białego rana krzyczą jak przeklęci. Po semestrze katowania jodo mogę powiedzieć jedno: Kij im w oko.
Podobno sympatią darzę uniwersytecką orkiestrę dętą (próby: weekend od godzin wczesno-zabiję-jeśli-ktoś-mnie-obudzi-rannych) oraz saksofonistę z męskiego akademika (gra o porach losowych, z reguły wtedy, gdy próbuję spać). Saksofony, japońskie łuki i wyposażenie orkiestry dętej darzę uczuciem identycznym.
Waaaaagh.

A dalej.
Hopla na punkcie mojej ślicznej, maleńkiej, czarnej konsolki leczę "24", serialem, którego spory zapas ma mój sąsiad z góry, Parris. Dziś byłam już bliska zejścia z tego padołu gdy podczas sceny morderstwa bogu ducha winnej pacjentki szpitala do mojego pokoju wpadła z hukiem Lorraine (dzwonek?! zapukać?! woooolniej?!). Nie wrzasnęłam zbyt głośno tylko dlatego, że struny głosowe przestały funkcjonować :]
Na przyszłość: drzwi należy zamykać na zamek, jeśli się ogląda "24".

Wyleczona nie jestem na pewno, bo się właśnie zarejestrowałam w PayPalu i czekam na weryfikację karty .... hyhyhy. ;d

Żeby nie było bezdjęciowo, to patrzcie, co dziś mam na sobie. ;d

Iga Village tshirt

To mój ninja tshirt, dzięki której przemykam się nie zauważona między zlewem a lodówką. Trzeba też uczciwie przyznać, że jest dosyć pomarańczowa.
Ale działa i to najważniejsze.
Nabyłam ją w Iga, w ostatnim dniu naszej wycieczki do Kioto z przyległościami. Cały czas obrabiam zdjęcia z Kioto, więc o Iga, ostatnim przystanku przed wyjazdem, nieprędko będzie. :>

_@"

Komentarze

Pat napisał/a:

"Pora deszczowa ssie na całej linii, bo nie dość, że parno i ubranie przylepia się do człowieka w parę sekund po jego założeniu, to na zewnątrz LEJE."

:D Powszechny konkurs Miss mokrego podkoszuka :D (ewentualnie Mistera)

Fajnie tam macie ;)
Na dole mam rozumieć zdjęcie zwycięskiej koszulki :)))

Pomarańczowe koszulki rządzą - pozdrowienia dla wszystkich kibiców Holandii :)

Dodany 9 czerwiec 2006 23:26

Riddle napisał/a:

Wspaniały t-shirt :D

Dodany 10 czerwiec 2006 2:49

Atem napisał/a:

skoro masz już ten cały ninja tshirt to sugeruje się około 3-4 w nocy wybrać się z misją (i piłką do metalu) rozwarcia raz na zawsze tej bramy ;P

Dodany 16 czerwiec 2006 6:27

Dodaj własny błyskotliwy komentarz:

Dzięki, żeś się zalogował, . Teraz możesz dodawać komentarze. (Wyloguj się)

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)


Zapamiętaj mnie: