« po przerwie upały nieprzerwanie | strona główna | Akiba の geeknes (cały boży dzień) »

piątek
14
lipiec'06

kawa, otaku i plany na nadchodzące później

I took it off my letuce. :]

Wiele się działo, będzie więc w kolejności losowej i nie do zawsze z sensem :)

Kawa w puszkach to twój najlepszy przyjaciel.

Od iluś tygodni żywię się kawą w puszkach. Poranne pobudki wybitnie mi nie wychodzą, mam czas na prysznic ALBO na śniadanie, wybieram ten pierwszy. Zimna kawa pomaga jakoś przetrwać koszmar spaceru do ISC'a, bo choć pocę się i ja, i wyjęta z lodówki puszka, to kawa nadal jest ZIMNA.
Mogłabym ją nabywać w ISC'u, w stojącym tam automacie, ale tak drożej wychodzi no i spacer jest o wiele mniej przyjemny.

Tak więc co tydzień, jadąc na zakupy do Rogers'a, wybieram kolejne produkty kawo-podobne do wypróbowania. Jedną z pierwszych próbek nawet sfotografowałam.

Japanese Canned Cofee

Z puszek powyżej marki UCC, Boss i Wonda to te najbardziej znane, puszka po lewej to jakiś no-name, ale smakuje normalnie :)

Teraz już się do tego przyzwyczaiłam, ale na początku mocno dziwiła mnie waga tych puszek. Otóż one nie są tak lekkie jak typowe puszki Coca-Coli. Są węższe, niższe i zrobione z bardzo grubego metalu, pewnie dlatego, by przetrwały uderzenie o dno automatu z napojami. A może powód jest jakiś zupełnie inny, jak to mówiła Jeannete, "It's a mistery.". Nic, obecnie życia bez wszechobecnych automatów z napojami i wszelkim innym dobrem sobie nie wyobrażam :)

日本語

Po pierwsze, skończyliśmy oglądać kolejny film, tym razem kinową wersję "Densho Otoko", który trudny do zrozumienia nie był, ale że za japońskimi dramami nie przepadam, to cieszę się, że się z tym filmem tak szybko uwinęliśmy.

Wraz z każdym nowym filmem dostajemy stosik kartek ze słownictwem, listą bohaterów, biografiami aktorów i tym podobnymi informacjami. Zawsze jest tez ileś paragrafów o 文化, kulturze. Tym razem, stosowanie do tematu (głównym bohaterem jest otaku, a głównym kierunkiem jego wycieczek po nowe dobra jest Akiba), dostaliśmy teksty o kulturze otaku i o Elektronicznym Mieście Akiba. Najciekawszym fragmentem był ten o pochodzeniu słowa otaku (taku to kanji na dom): ze słowa oznaczającego czyjś dom, przez pejoratywne określenie fanatyka komiksów i animacji do obecnego, oznaczającego wielkiego fana rzeczy dowolnej. Nikt z własnej woli nie przyzna się, że jest otaku, ale przynajmniej nie jest to już tak obraźliwe jak było jeszcze 10 lat temu.

plany na później

Mamy pierwszy od majowego Złotego Tygodnia długi weekend. Poniedziałek jest WOLNY!, ale upał prawdopodobnie nie pozwoli na wycieczki do miejsc dalszych niż Tokio. Nie to, żebym coś miała przeciw Tokio, zwłaszcza że właśnie przyszło stypendium, do Tajlandi raczej nie pojedziemy, bo za drogo, a ja chcę konsolę :)

Mam pełną lodówkę (6-ściopak Ebisu, torba Pocky, stos warzyw i pierożków .... MUHAHAHA), dosyć spory nieład w pokoju i równie sporą ilość zaległości naukowych, więc pewnie włączę klimatyzację, która wczoraj WRESZCIE przestała wydawać dźwięki umierającej żyrafy i mogę jej już normalnie używać, i spokojnie pogrążę się w nauce.

Do Tokio pewnie pojadę tylko raz, jutro albo w poniedziałek, jeszcze się zastanawiam.

A, zrobiłam też zdjęcie z perspektywy mojego lustra. :)

Mirror mirror on the wall: I-House safehouse

Upał, ogólne przemęczenie nauką i perspektywa rychłego wyjazdu - moja sąsiadka, Caro, wyjeżdża jeszcze w tym miesiącu, Amerykanie w połowie sierpnia .... zrobi się pusto :( - ciąży nad nami wszystkimi :( Pewnie dlatego tak rzadko siedzę przy kompie: trzeba korzystać póki można....

I pozytywna wiadomość na koniec: WIEJE WIATR. WIE-JE WIATR. Powietrze się RUSZA. Aaaaaawsome. Bez wiatru wrażenie przy wyjściu z pokoju jest takie, jakby człowiek z rozpędu walnął twarzą w ścianę. Wiatr jest dobry.

;>

_@"

Komentarze

Pat napisał/a:

"Kawa w puszkach to twój najlepszy przyjaciel."
- takie zdanie może mieć niekorzystny wpływ na czytelników Twojego bloga - jeszcze zasugerują się, spróbują i zaczną pić kawę ;P
Dla Ciebie zachęcanie do picia kawy też jest niekorzystne :). Większy popyt na kawę oznacza przy niezmienionej ilości podaży zwiększenie ceny ...

Kończąc mój supermoralistyczny wywód pragnę zaznaczyć obeność innych dobrych "wspomagaczy" jak np. red bull z wódką ;))

Dodany 14 lipiec 2006 17:44

ashka napisał/a:

Bueeeee, Red Bull.

Nie pić kawy, gadziny, bo ograniczycie moją siłę nabywczą!

Dodany 14 lipiec 2006 19:07

greeze napisał/a:

czy ktos widzial w japonskich sklepach red bulla???
3 miechy siedzialam i sie niew odpatrzylam :P
a poza tym fajniusi blog

Dodany 15 lipiec 2006 2:45

pOdLaK napisał/a:

A czytałem już o tej japońskiej kawie w puszkach :)

Umierając w pracy słyszałem dziś w radiu, że teraz tam u Ciebie upały na sto dwa, u nas w Polsce też prawie takie są... prawie robi wielką różnicę ;)

Dodany 15 lipiec 2006 6:54

ashka napisał/a:

Ale u nas jest wilgotno i to jest największy ból tych upałów. Nie ma czym oddychać. Po wyjściu spod prysznica w ciągu minuty człowiek znowu robi się mokry :/
W czwartek było prawie 90% wilgotności powietrza, dziś jest TYLKO 63%. Największe upały, które przeżyłam w Afryce nie równają się tej lepkiej katastrofie za drzwiami.... I ubrania nie gniją.... :/
Tęsknię za polskim latem, nawet tym deszczowym.

Dodany 15 lipiec 2006 12:17

Agat napisał/a:

Dla Tokio podają 29, a dla Mazur 36. Prawie robi wielką różnice. Ale ostatnio padało - b. przyjemnie. Wawa stanęła na 5 minut całkowicie, bo widoczność = 20 cm. Rower mi zmókł :]

No i wieje sobie też.


Dodany 15 lipiec 2006 15:41

Atem napisał/a:

Błyskotliwy komentarz na dziś:
Gomene że nic nie pisałem (mam nadzieję że ci mnie brakowało) ale kiedy to na internecie się pojawiło to ja byłem już w drodze do Łagowa (na pierwszy zlot anime maniaków) . Przybyło nas 12 razem i tyluż odjechało ( żadnych ofiar w ludziach).Teraz wszyscy na ANSI się domagają raportu z wycieczki (wróciłem w niedziele o 10) i fotek ale nic nie mówimy(czy\uj się wyrużniona = trafiliśmy też na zlot motocyklistów i jednego nawet potrąciliśmy ;P , tylko nikomu nie mów).
Co do kawy to widziałem taką w Full Metal Panic i rozumiem twoje ją zainteresowanie bo wygląda ślicznie ( pare osób by kupiło samą poszkę byle ją mieć ;P). Pokój masz ślicznie urządzony )gdyby nie ten bajlez ;] ).Jednak miało być więcej filmików i gdzie one ?!?

PS: jak dobrze mieć basen :]

Dodany 19 lipiec 2006 21:43

Atem napisał/a:

PS 2 : "http://anime.tanuki.pl/strony/anime/552/rec/556"

mam nadzieję że ten mało groźny spam nie spowoduje że mnie znienawidzisz ;P

Dodany 19 lipiec 2006 21:51

Dodaj własny błyskotliwy komentarz:

Dzięki, żeś się zalogował, . Teraz możesz dodawać komentarze. (Wyloguj się)

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)


Zapamiętaj mnie: