« kawa, otaku i plany na nadchodzące później | strona główna | gotcha-gotcha, japońskie gashapon »

sobota
15
lipiec'06

Akiba の geeknes (cały boży dzień)

Dziś miałam was uraczyć opisem gotcha-gotcha, ale że dość się pobawiłam (gwałt zbiorowy na jednej z maszyn to dzisiejszy klucz programu ;d ), to o gotcha-gotcha będzie jutro. Dziś spędziłam CAŁY BOŻY DZIEŃ w Akihabara, wcześniej spędzając dwie godziny w sklepie z grami (to szerokie pojęcie, w takim sklepie jest wszystko, od gier, przez filmy i figurki, na komiksach skończywszy) w Kita Urawa.

Z Akihabara wróciliśmy obładowani jak stereotypowy otaku: plecaki pełne plakatów, zabawek (i tych zwykłych, i tych z gwałcenia gotcha-gotcha) i gier. Jest 11:00, więc jak przykładny geek sprawdzę pocztę, wyjątkowo wezmę prysznic i idę rozdziewiczać świeżo nabyte tatakony (DWA. Jon i Parris na przemian nieśli oba gigantyczne pudła przez wąskie uliczki Akiba aż do akademika. Kochani są.) w rytmie najlepszych piosenek z anime ^_^

Aaaaaa, upał odszedł w zapomnienie (pewnie też dlatego, że włączyłam klimatyzację).

Na koniec macie zdjęcie. Może mam bałagan na łóżku (3 stosy ubrań ;d), ale na zabawki miejsce zawsze się znajdzie. Najwyżej prześpię się na podłodze ;d

today's shopping spree in Akihabara

Na zdjęciu nie uwzględniono pudeł z tatakonami, które są już u Jona piętro wyżej. Zrobię zdjęcie, jak już do niego pójdę. Podzielę się kiedyś indziej, na razie możecie pozgadywać, co takie na tym zdjęciu jest ;d.

Dla leniwych: strona zdjęcia na Flickr z notatkami mojego autorstwa :)

_@"

Komentarze

pOdLaK napisał/a:

Słysząc.. a raczej czytając słow 'figurki', przed moimi oczami ukazał się jakiś bitewniak, nie wiesz czy taki np. Warhammer jest popularny w Japonii?

Rozberane do połowy dzieci, idealny prezent dla moich znajomych z Polskii... no to ładnie ;P

Dodany 16 lipiec 2006 6:29

ashka napisał/a:

Warhammer, jak heavy metal czy RPG, to tutaj hobby niszowe. Ceny figurek są podobne do naszych, w TOkio są nawet oficalne sklepy Games Workshop, ale mam takie dziwne wrażenie, że Japończycy wolą hobby indywidualne, nie wymagające regularnego kontaktu z innymi hobbystami. Stąd sklejanie plastikowych Gundam'ów czy kolekcjonowanie figurek jest o wiele popularniejszym hobby.

Figurki do Warhammera pojawiają się na japońskich aukcjach, ale nigdy nie widziałam tu nic do jakiegoś innego systemu.... Monopolista GW trzyma się świetnie.

Dodany 16 lipiec 2006 12:23

Atem napisał/a:

Błyskotliwy komentarz na dziś:
Nareszcie wstąpiłaś w grono tzw Otaku (prędzej czy później musiało to nastąpić).Ale czym się konkretnie interesujesz (raczej na wszystkietematy cię niestać ;P ).I z czystej ciekawości to ile właściwie zapłaciłaś i czy byłaś w tym całym book ofie co to sprzedaje ( te z figurkami się chyba inaczej nazywają).
I jeszcze jedno , co to są za kuleczki ?

Dodany 19 lipiec 2006 21:56

Dodaj własny błyskotliwy komentarz:

Dzięki, żeś się zalogował, . Teraz możesz dodawać komentarze. (Wyloguj się)

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)


Zapamiętaj mnie: