« nieznośność | strona główna | oszukali! »

czwartek
20
maj'10

braki

Sezon leworęcznej niesprawności płynnie przeszedł w sezon nieprzerwanego zasuwu. Jednak znaki na niebie i ziemi wskazują, że i ten ma się niebawem skończyć. Gdy tylko ustalimy wspólną definicję "niebawem".

Kyś

Stan obecny - 6 dni pracy po 10 godzin dziennie przetykane nitką wycieczki na Żerań celem rehabilitacji - nie pozostawia zbyt wiele miejsca na inne uciechy. Zmęczonam, liczę dni do końca wyroku.

Długie podróże i czas spędzony w poczekalni przyczyniają się znacznie do spustoszenia na półce "Do przeczytania / Do skończenia / O, matko, nigdy przez to nie przebrnę". Pech chciał, że rano w autobusie skończyłam "Kysia", a dziś lektury jeszcze na godzinę by się przydało. Taka książka czytana w poczekalni może człowieka z niejednej opresji wybawić. Zwłaszcza opresji po pięćdziesiątce, takiej, co lubi opowiadać o swych licznych schorzeniach każdemu, kto skieruje nos w jej stronę. Lepiej nos w książkę schować, opresja może bokiem nie przejdzie, ale i zaczepić nie ma jak.

cantos

Kończę też kolejne tomiszcze Pieśni Hyperiona i coraz częściej łapię się na poszukiwaniu choćby skrawków informacji na temat planowanej ekranizacji dwóch pierwszych tomów Pieśni, opowieści o Pielgrzymach. Brakuje udanych ekranizacji dobrych powieści sci-fi (bo tych nieudanych jakoś nigdy nie brakuje ... patrz Solaris), pozostaje mieć nadzieję, że Hyperiona nie spłycą i nie zohydzą.

Na froncie konsolowym gorzej, czasu brak, nawet nową baterią do DSa nie idzie się nacieszyć, bo kiedy. A zaległości rosną...

CrackdownBully Scholarship EditionThe Orange Box

woda idzie nam naprzeciw

Od wczoraj mamy w Warszawie alarm przeciwpowodziowy, mamy chronić inwentarz i osoby własne. Osoba własna interesuje mnie znacznie mniej niż zawartość piwniczki - piwniczne okienko nie ma certyfikatu wisłoszelności. Żubry z zoo mają gorzej, są pod ochroną, więc je w razie czego zastrzelą.

_@"

Komentarze

Dodaj własny błyskotliwy komentarz:

Dzięki, żeś się zalogował, . Teraz możesz dodawać komentarze. (Wyloguj się)

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)


Zapamiętaj mnie: