« kwiecień 2013 | strona główna | czerwiec 2013 »

zgrzeszyć na targach to nie trudne

20 maj 2013, 16:35| | Komentarze (0)

I już po Targach. Tym razem 2 dni to było dla mnie za mało, ale dla portfela już zdecydowanie starczy - okropnie nagrzeszyłam i mam z tego powodu 3 stosy książek (w tym jeden wirtualny). Potrzebuję 3 miesięcy, żeby to ogarnąć...

W porównaniu z Pałacem Stadion na pewno nie ma takiego klimatu: wysokich sklepień i spiczastego czubka, ale nadrabiał ogromną przestrzenią i dużą ilością gotowego do przetworzenia tlenu. Do rozmieszczonych tu i ówdzie okienek z hotdogami i popcornem nie zdołałam się przyzwyczaić.

Tegoroczne targi poza standardowym handlem obejmowały kilka akcji w ramach których można było drogą podarunku bądź wymiany znacznie powiększyć domową bibliotekę. Nieziemsko mi się te akcje podobały i nie omieszkałam skorzystać.

E-booki na 20-lecie Wydawnictwa MAG

Do każdego biletu teoretycznie dodawano ulotkę MAGa z kodami na 2 książki. Kolejny kod na książkę, jednej z puli 18, można było dostać już w hali targów na stoisku MAGa. W praktyce wyglądało to tak, że jak się ktoś o kod nie upomniał względnie nie poszedł go sępić, to go nie dostawał.

Poszłam sępić. W efekcie na Kindli czekają już:

Swoją drogą tak hucznie reklamowane "20 tytułów na 20-lecie MAGa" okazało się być dosyć miernym zbiorkiem powieści o wampirach i literatury podobnie niskich lotów. Szkoda, że MAG na swoje wielkie święto nie wybrał zbioru może mniejszego, ale lepiej oddającego to, za co go cenimy. I nie, nie są to powieści o wampirach.

Książka za książkę

Akcja prowadzona przez publio.pl polegała na wymianie niechcianych książek na jednorazowe kody na książki elektroniczne. Kody działały wyłącznie na puli wskazanych książek i mimo budzącej podziw liczby 500 pozycji do czytania nadawało się bodajże 10. No chyba że ktoś lubi romanse.

Tak czy siak zdobyłam 6 kodów i stałam się wirtualną posiadaczką 5 nowych pozycji, a wszystkie nadmiarowe kody rozdystrybuowałam.

WTK 2013 - kody na e-booki

E-booki z "Książka za książkę"

Z półki na półkę

Już po raz drugi portal lubimyczytać zorganizował wymianę książek na Targach. Zasady są proste: przynosisz do 5 książek, wynosisz tyle samo. Książki nie mogą być zniszczone, nieaktualne, nie mogą być podręcznikami czy 3cimi tomami. I tyle.

Zabawa jest przednia, zwłaszcza gdy człowiek odkrywa, że w rekach ma już 6 książek, na stołach jest jeszcze kilka wartych zabrania, a limit to nadal 5. Po dłuższych namysłach wynieślim Llosę i Szejnert (3 z 6 które ściskałam w łapkach, dopełniając innymi czytadłami).

Książki z "Z półki na półkę"

stoiska

Bezdyskusyjnym zwycięzcą rankingu najciekawszych stoisk zostały czeskie / słowacke klimaty. Wielkie zdjęcia autorów, kompetentna i miła obsługa, a do każdego zamówienia targowa gazetka (świetna, ma nawet pasek z Aloisa Nebela) i czesko-słowacki przysmak, np. Lentilki, Horalky albo mityczna Kofola. I jak tu się nie cieszyć z zakupów?

Zwłaszcza jeśli się tam kupiła 4 książki i tylko siłą woli nie dołożyło do tego pluszowego Hiflika?

B. przyjazne wrażenie robiły też stoiska Zysku, Rebisu i Wydawnictwa Literackiego, ale miały zwyczaj się przytykać, gdy gościł w nich jakiś znany i popularny pisarz.

Książki nowe, nabyte drogą kupna

W sobotę antykwariaty tylko obeszłam, ale w niedzielę nie byłam już tak ostrożna. Dlatego książki z antykwariatów też są.

foto tego wszystkiego

"Radio Darwina" już zdążyło się wypożyczyć.

WTK 2013 - magazyny i zakładki

WTK 2013 - "Z półki na półkę"

WTK 2013 - nowości cz.1

WTK 2013 - nowości cz.2

WTK 2013 - nowości czesko-słowackie

WTK 2013 - antykwaryczne

trwały link do tego wpisu

trwają Targi Książki

17 maj 2013, 10:57| | Komentarze (0)

Nowa lokalizacja targów zbiera pochwały, w weekend będzie szansa na weryfikację tych opinii.

Będzie szansa na zdobycie kilku nowych książek: Wydawnictwo MAG dodaje do biletu kod na 2 książki, a kod na kolejną (1 z 18) można dostać na ich stoisku. Sklep Publio organizuje zbiórkę papierowych książek, a w zamian daje kody na wybrane książki z ich oferty. Większość to podrzędne romanse, ale kilka dobrych tytułów też się tam znalazło.

Z kolei w niedzielę portal Lubimy Czytać organizuje wymianę książek "Z półki na półkę": mój stos na wymianę już leży i czeka. W zeszłym roku udało się upolować 2 wspaniałe pozycje, w tym roku będzie szansa na 5, bowiem zwiększono limit wymienianych książek z 3 na 5

Konkursów i promocji nie sposób objąć umysłem, więc nie objęłam i się nie podzielę :)

trwały link do tego wpisu

wiosna

8 maj 2013, 8:37| | Komentarze (0)

Pyrkon był dawno i nieprawda. Z całej ekipy to ja, Consumpcionis Maximus, wróciłam z konwentu z 2 (słownie: dwoma) nowymi nabytkami - bardzo zieloną czapką i zupełnie nie zieloną książką. Co wieczór wokół mnie rosły stosy nabytków moich towarzyszy. Wyobraźcie sobie smoka na stosie złota, pomnóżcie przez cztery i macie obraz naszego pokoju....

Poprzysięgłam odbić sobie później i skończyło się jak się skończyło: stosik książek, stos gier, nowa konsola (jeszcze się nie ukazała, ale zamówienie złożone) i kilka dodatkowych prezentów. Z majówki wróciłam z kolejnym łupem. ECH. Po tym, jak Urząd Celny zatrzymał mi jedną z paczek zrobiłam sobie bana na zakupy.

Także dlatego, że przed majówką nabyłam 7 nowych gier (grrr, przeceny), a wiosenne porządki wygadały tak:

Spring Cleaning

Chciałabym potrafić odchudzić ten zbiorek.

CDN

W następnych odcinkach: Lądek, pile of shame i WTT!

trwały link do tego wpisu