« kwiecień 2014 | strona główna | czerwiec 2014 »

WTK 2014

26 maj 2014, 11:13| | Komentarze (4)

Kolejne Targi za nami. Było super, Bardzo Brzydki Stadion spełnia się w roli terenów targowych.

Odwiedzający dopisali, a i sami wystawcy byli znacznie liczniejsi niż w latach ubiegłych.

Tym razem do dyspozycji Targów, poza standardową opaską na poziomie trybun, była też płyta stadionu, na której zorganizowano przechowalnię dzieci, kawiarnię i bardzo przyjazne miejsca do czytania, z leżakami, parasolami i chodnikiem z zielonej trawy.

Na tejże płycie zorganizowano także niedzielną "Z półki na półkę" czyli wielką wymianę książek organizowaną przez Lubimy Czytać.
Oddałam Żambocha, dwa wznowienia Zajdla, które pozostawiłam sobie w formie elektronicznej i 2 inne książki. Wyniosłam Lema, Vargasa Llosę, Pamuka i ... Wilkie Collinsa :D A co.

Nietrudno było stracić głowę w alejce antykwarycznej. W efekcie mam już prawie kompletnego Bunscha (brakuje mi już tylko "Przekleństwa"), ojcu upolowałam ileś brakujących Hornblowerów w wydaniu "z głową", a na koniec trafiłam do antykwariatu komiksowego.

Warsaw Book Fair 2014 haul

Te wszystkie komiksy to właśnie stamtąd. Mieli bardzo konkurencyjne ceny, a komiksy Baranowskiego były w stanie idealnym albo nowym. Dla wydań z przełomu lat 80'tych i 90'tych to niemały wyczyn.

Źródłem takich okazów okazała się kolekcja życia jakiegoś 80-letniego zbieracza komiksów, który kolekcjonował je od końca II Wojny. Antykwariat kupił całą kolekcję, podobno była w niej masa skarbów.
Na komplet Baranowskiego się nie połasiłam (zostały pierwsze wydania Diplodoka i Antresolki), ale i tak ogromnie się cieszę z tych łupów.
Udało się też uzupełnić brakujący tom Thorgala Orbity i wymienić wydanie KAWu na lepszy egzemplarz: mój obecny był w stanie fatalnym, najwyraźniej zalany i nieumiejętnie wysuszony. Pójdzie na handel.

I jeszcze Hihlik. Jak się nie cieszyć z Hihlika? ^_^

trwały link do tego wpisu

niebawem WTK 2014

19 maj 2014, 14:22| | Komentarze (1)

To znowu ten czas.... zbliżają się Warszawskie Targi Książki. Umiarkowane hurra.

Dlaczego umiarkowane? Program w tym roku opublikowano jakoś później, szału nie ma, a Bohdan Butenko znowu spotyka się z czytelnikami o godzinie niedostępnej zwykłym śmiertelnikom (Zwykły Śmiertelnik siedzi wtedy w pracy).

Na pocieszenie niezawodne LubimyCzytać już prawie tradycyjnie organizuje "Z półki na półkę" czyli wielką wymianę książek. Jeszcze nie zdecydowałam, co ze sobą zabiorę, ale wybiorę się na pewno :)

Może w tym roku nie nagrzeszę tak, jak w roku ubiegłym x_X

trwały link do tego wpisu

mural #1

14 maj 2014, 19:19| | Komentarze (0)

kamienico

Upolowałam dziś DSi XL, ale zdjęcie murala jest lepsze.

Konsola jest bordowa, b. atrakcyjnie pachnie nowością, ma duże ekrany i działającą baterię. No i tania była :)

Mimo zachwytu nad ciążącym w torbie nowym nabytkiem udało mi się zauważyć ten mural. Pewnie dlatego, że duży jest.

trwały link do tego wpisu