« maj 2014 | strona główna | lipiec 2014 »

sabat, krwawy sabat

12 czerwiec 2014, 16:19| | Komentarze (0)

Pierwszy raz udało mi się spędzić w Łodzi trochę więcej czasu. Na Piotrkowskiej mieli kilka b. interesujących antykwariatów i znany już z Targów wspaniały sklep z komiksami, w Manufakturze pyszne omułki w białym winie, a koncert był świetny.

W Łodzi w ramach Impact Festival zagrał "Black Sabbath"! (!!!) Nie pamiętam, kiedy tak dobrze bawiłam się na koncercie.

Już mnie nic nie boli, ale zdjęciami się nie pochwalę. Szczytem osiągnięć było to poniżej. Ozzy wyszedł jakiś taki niewyraźny ;)

Black Sabbath

I jeszcze setlista, na pamiątkę:

"War Pigs"
"Into the Void"
"Under the Sun/Every Day Comes and Goes"
"Snowblind"
"Age of Reason"
"Black Sabbath"
"Behind the Wall of Sleep"
"N.I.B."
"End of the Beginning"
"Fairies Wear Boots"
"Rat Salad" (+ fragment "Supernaut" + solo perkusyjne)
"Iron Man"
"God is Dead?"
"Dirty Women"
"Children of the Grave"
(BIS) "Paranoid" (z wstępem z "Sabbath Bloody Sabbath")

trwały link do tego wpisu

E3 2014

9 czerwiec 2014, 10:36| | Komentarze (1)

Dziś zaczynają się targi E3. Poranną konferencję Microsoftu i występujące po niej kolejno konferencje EA i ewentualnie Ubisoftu można obejrzeć bez zarywania całej nocy: start to 18:30 naszego czasu.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nikt nikogo niczym nie zaskoczy i inwestowanie w konsolę next-gen nadal nie ma sensu.

Obyśmy się wszyscy mylili...

Po cichu mam nadzieję, że Sony powie coś o "Last Guardian" po tym, gdy już potwierdziło, że produkcja tej gry nie została zawieszona. Wydaje się, że gra nie pojawi się na pierwotnie planowane Playstation 3, ale już na nową Playstation 4. Niestety, nadal nie wiadomo kiedy.

Ciężko uwierzyć, że ta gra kiedykolwiek ujrzy światło dnia. Poniższa zapowiedź ma już 5 lat!

trwały link do tego wpisu

Studio Filmowe KADR zdarma

9 czerwiec 2014, 9:17| | Komentarze (3)

Z wrodzonym refleksem dopiero dziś, ale lepiej późno niż wcale :P

Studio Filmowe KADR już od roku udostępnia na Youtube filmy ze swoich zbiorów. W efekcie można zupełnie za darmo obejrzeć takie klasyki jak "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Nie lubię poniedziałku" czy, od dwóch dni, "Pierścień i róża".

Tadddaaaam.

Nie wiem, czym Studio KADR posiada prawa do serialu "Pierścień i róża", nie wiem nawet, czy taśmy z serialem przetrwały, ale ja chętnie bym serial w całości obejrzała. Może być bez rekonstrukcji cyfrowej.

Więcej filmów na kanale YT "Studia Filmowego KADR".

trwały link do tego wpisu

Game Boy

5 czerwiec 2014, 15:40| | Komentarze (0)

Mam fazę na gejboja. To chyba efekt awarii Nintendo DS (już zastąpionego nową konsolą) i nagły atak paniki, że nie będzie na czym uruchamiać gier z GBA. Po dłuższym graniu na maleńkim GB micro nadwyrężyłam sobie dłoń. Już jej lepiej, ale do kolekcji dołączył nowy model gejmboja, GBA SP. Jest używany i trochę z wierzchu poobijany, mimo to działa wyśmienicie. Jest też sporo większy od GB micro, istnieje szansa że moje ścięgna lepiej to przyjmą.

W ramach działań racjonalizatorskich wrzuciłam wszystkie kartridże z grami do wspólnego korytka, przez co stały się znacznie łatwiej dostępne. A i pudełkom od gier to pomoże: kartonowe opakowania bardzo słabo znoszą ciągłe otwieranie i zamykanie. Teraz stoją puste i niepotrzebne, nienarażone na moje destrukcyjne działania.

GB madness

Szaleństwo trwa: teraz pakuję pudełka po grach w protektory.... Takie w rozmiarze standardowych europejskich wydań są łatwe do zlokalizowania, gorzej przedstawia się sprawa z protektorami w rozmiarach wydań japońskich. Plotka głosi, że w zastępstwie można wykorzystać protektory na pudełka do Famicoma. Obecnie badam prawdziwość tej plotki :)

W nowym gejmboju kręci się "Polarium Advance" (w oryginale to "Hitofude dla dojeżdżających do pracy", 通勤ヒトフデ (tsuukin hitofude)), gra logiczna, w której jedynym celem jest pokolorowanie wierszy na jednolity kolor jednym "pociągnięciem pędzla" (hitofude). Bardzo wciągająca :)

trwały link do tego wpisu