« czerwiec 2014 | strona główna | sierpień 2014 »

wpadło latem

16 lipiec 2014, 10:38| | Komentarze (2)

Jakoś nie potrafią mnie zwolnić. Ich strata. Część wypłaty nadal można przepuścić na przyjemności, np. na Castle Party (już jutro!) albo gry.

collection update - June 2014

Większość amerykańskich wydań pochodzi z Kanady, która urządziła wyprzedaż i szkoda było nie skorzystać :) Do tej pory wydawało mi się, że takie tytuły jak "Rune Factory", "Harvest Moon" czy "Devil Survivor" już zawsze będą poza moim finansowym zasięgiem, a tu taka niespodzianka :)

Jedyny europejski tytuł wśród gier na NDS to "Doodle Hex", jedna z niewielu niezłych gier na Nintendo DS, które nie tylko nie ukazały się w Ameryce Północnej, ale też nie przebiły się jakoś do zbiorowej świadomości graczy. Gra dołączyła na półce do niewielkiego zbiorku nieznanych europejskich perełek na "Nintendo DS". Kiedyś się zbiorę i je opiszę.
Oczywiście gier niewydanych poza Europą jest znacznie więcej, ale w większości przypadków brak wydawcy w Ameryce to przysługa dla tamtejszego rynku: słabych gier mają już tam wystarczająco dużo.

Cieszy też kolejna partia gier z Kirbym: 星のカービ2 ("Hoshi no Kaabi 2" wydane u nas jako "Kirby's Dreamland 2") i 星のカービ夢の泉デラックス ("Hoshi no Kaabi Yume no Izumi Derakkusu" wydane w nas jako "Kirby: Nightmare in Dream Land"). Nie pojmuję, jak yume no izumi (fontanna marzeń) zmieniła się w nightmare in dream land (koszmar w Krainie Marzeń), ale się udało.
Ceny japońskich wydań gier na Game Boye to najczęściej procent cen ich zachodnich odpowiedników, więc już nawet nie poluję na nie-japońskie wydania. W przypadku platformówek to i tak ma niewielkie znaczenie, a to są na dodatek platformówki dla dzieci kanji nie uświadczysz.

Skończę "Warioland II" i siadam do Kirbiego z Gwiazd.

Samotna gra na Xboxa jest z Empiku, mają tam wyprzedaż "staroci". Niestety, poza "Black Ops 2" nic mi się jakoś nie rzuciło.

trwały link do tego wpisu

Znowu wiedźmin!

15 lipiec 2014, 14:51| | Komentarze (2)

Była część druga, to i trzecia musi się pojawić.

Wiedźmin 3 Dziki Gon Edycja Kolekcjonerska

Konsoli jeszcze nie posiadam, nie jest więc powiedziane, że do zakupu dojdzie, ale łatwiej zrezygnować z zamówionej sztuki niż ją teraz zamówić - edycje kolekcjonerskie, niezależnie o platformy, zniknęły ze sklepu w ciągu kilku dni. Na allegro już co poniektórzy usiłują zbić kokosy na odsprzedaży prawa do wybranej sztuki :)

trwały link do tego wpisu

koniec pracy albo nie

9 lipiec 2014, 14:27| | Komentarze (0)

Teoretycznie z końcem lipca mam się rozwieść z moim pracodawcą.
Piszę teoretycznie, bowiem już chodzą słuchy, że jednak na lipcu się nie skończy. W efekcie dwa miesiące planowanych wakacji mogą przejść mi bokiem.

Cała sytuacja jest dosyć męcząca. Pomijam niepewność zatrudnienia (wydatki się ma), ale nawet urlop zaplanować jest ciężko. Bo jak to będzie wyglądało: pójdę do nowej pracy i na starcie im powiem, że na przełomie grudnia i stycznia to ja poproszę miesiąc urlopu. :]

trwały link do tego wpisu