« Czarny tydzień dla portfela | strona główna | kierunek: Kampuchea »

czwartek
11
grudzień'14

Secret Service is dead

Nocny spokój internetu zaburzyło pojawienie się informacji o utracie praw autorskich do nazwy "Secret Service" przez obecnego wydawcę pisma, a następnie usunięcie Facebookowej strony pisma wraz z litanią złorzeczeń pod adresem autorów, która już zdążyła na rzeczonej stronie powstać.

Złorzeczenia można kontynuowane na stronie następcy SS, nowego miesięcznika "Pixel".

Nowy magazyn nie będzie miał łatwego startu, nie po tej burzy, która teraz przetacza się przez Internety.

Przypomnę, że od premiery pierwszego numeru minęły dwa miesiące.

"Thank You For Playing" przesunięty

Taki mamy klimat. Zgodnie z duchem świąt premiery gry "Wiedźmin 3" i filmu "Thank You For Playing" zostały przesunięte na określony termin w przyszłości. Tytuły obu produkcji nie ulegną zmianie.

Pojawił się za to obiecany Hall of Fame :-)

Thank You For Playing Hall of Fame

Kręte percie:

_@"

Komentarze

totalizator [TypeKey Profile Page] napisał/a:

Wczoraj na Wykopie napisałem:

"Tyle ludzi, podpisujących się często prawdziwymi nazwiskami poświęca tyle energii i wylewa tam na FB gimnazjalny hejt, rzuca wyzwiskami, konstruuje groźby BO GAZETĘ KUPILI. O_O. Nikt za to nie próbuje dochodzić co się tak naprawdę stało bo oświadczenie nie zawiera ani grama wyjaśnień a tylko informuje co będzie dalej.

Osobiście właśnie to chciałbym wiedzieć - co się stało z Pegazem i dlaczego taka akcja. Nie rozumiem dlaczego zrobili z tego tajemnicę. Insynuacje mnie nie interesują."

Dzisiaj po wyjaśnieniach od wydawcy https://www.facebook.com/pixelthemagazine/posts/961120900565183 i uzupełnieniu Micza https://www.facebook.com/miczowicz/posts/756746971046464?pnref=story dodam, że dalej nie rozumiem sytuacji. Przecież Waldek zawsze był taki fajny Q__Q http://youtu.be/i19-VefDz44. Ciekawe co mu odbimbało nagle.

BTW: http://imgur.com/dpNJAn6

Dodany 11 grudzień 2014 19:49

ashka [TypeKey Profile Page] napisał/a:

Dzięki za linki, przeczytałam z zainteresowaniem.

Obecna fala słósznego gniefu przypomina mi podobne zachowania po awarii systemu liczenia głosów PKW podczas I tury ostatnich wyborów samorządowych.
Internet i inne media zaroiły się od specjalistów ds. wdrożeń i systemów IT oraz piewców teorii spiskowych.
Logiczne wyjaśnienia nie były takim ludziom potrzebne, kula już się toczyła.


Nie wsparłam zbiórki na wskrzeszenie "Secret Service". Gdy dowiedziałam się o akcji wsparto ją już kwotą znacznie przekraczającą próg minimalny, uznałam więc, że już nie ma czego wspierać. Mimo to oba numery SS kupiłam, pierwszy już przeczytałam, chętnie sięgnę po kolejny.

Od wczoraj śledzę komunikaty na FB i dochodzę do wniosku, ze całość sypła się, bo co innego entuzjazm do wskrzeszenia legendy, a co innego codzienna praca ludzi, którzy mają wspólną historię i ileś wzajemnych niesnasek za sobą. Czy winny jest Pegaz? Nie wiem.
Internet też nie wie, ale jemu rzadko to przeszkadza.

Chętnie dowiem się, co się stało, chętnie wysłucham wersji Pegaza.

Wierzę, że czasopismo wskrzeszono w dobrej woli, a potem rzeczywistość ich dogoniła.
Po lekturze linków, które podałeś, cała irytacja związana ze śmiercią "Secret Service" zdążyła ze mnie wyparować. Pewnie nawet sięgnę po pierwszy numer Pixela. (Dlaczego "Pixel" a nie "Piksel"?! Grrr.)

Obecnie trochę bardziej interesuje mnie, jak cała sprawa odbije się na PolakPotrafi. Zbiórka pieniędzy na Secreta jest teraz flagowym sukcesem portalu PolakPotrafi...

Dodany 12 grudzień 2014 11:06

Ferek [TypeKey Profile Page] napisał/a:

Dzis dostalem ankiete czy chce otrzymac zwrot kasy czy 5 nastepnych numerow Pixela. Nie wierze zeby tyle przetrwali ale wybralem gazete. Licze ze ekipa redakcyjna zostanie bez zmian (zwlaszcza stare twarze z dawnego SS)

Dodany 12 grudzień 2014 21:19

Dodaj własny błyskotliwy komentarz:

Dzięki, żeś się zalogował, . Teraz możesz dodawać komentarze. (Wyloguj się)

(If you haven't left a comment here before, you may need to be approved by the site owner before your comment will appear. Until then, it won't appear on the entry. Thanks for waiting.)


Zapamiętaj mnie: