niedziela
24
czerwiec'12

wizyta w Kairowie

24 czerwiec 2012, 13:22| | Komentarze (0)

Od tygodnia jestem w Kairze. Przyleciałam tuż po zakończeniu głosowania w II turze wyborów prezydenckich i wylatuję dziś, w dniu ogłoszenia oficjalnych wyników. Pierwotnie wyniki miały zostać podane w czwartek, ale prawdopodobnie 2 mln dodatkowych kart do głosowania, które wydrukowano "na zapas" to za mało, by zmienić wynik wyborów, więc termin przesunięto najpierw na sobotę, a potem na niedzielę.

Na Tahrir co wieczór jest demonstracja, w piątek były marsze i prawdziwe tłumy, ale mnie obecnie interesuje sprawa bardziej przyziemna - kwestia dostania się na lotnisko.

Dziś pojechaliśmy do dzielnicy koptyjskiej w kwestii czysto zakupowej (album Davida Robertsa!) i po odsapnięciu w kawiarni ukryliśmy się przed największym upałem w hostelu. Niestety, jeśli zwycięzcą zostanie ogłoszony Shafiq (ostatni premier z czasów Mubaraka) możemy tu utknąć na dłużej - miejscowi wymieniają możliwe zamieszki i blokady dzielnic. Doszło do tego, że gospodarz hostelu radzina lotnisko wybrać się już o 20. Samolot mam o 3 rano i miałam zamiar pokręcić się po Kairze do 22..... meeeeeeh.

trwały link do tego wpisu

środa
20
styczeń'10

szczepienia

20 styczeń 2010, 10:37| | Komentarze (0)

Naszło mnie na przejrzenie szczepień obowiązkowych do Sudanu, gdzie mamy szansę trafić w przyszłym roku. Poszukiwania mogę podsumować krótko: to będzie sporo kosztować.

Obowiązku szczepień nie ma, ale udajemy ludzi o zdrowych umysłach i chcemy przetrwać, mimo, że ta przyjemność kosztuje: żółta febra - 180zł (+ książeczka, kolejne 10zł), malaria (na 2 tygodnie) - 200zł .... x_X

Do pastylek innych jeszcze nie dotarłam, ale już mnie boli.

Linki / tytuły sensownych przewodników po południowym Egipcie / pn. Sudanie mile widziane.

trwały link do tego wpisu