środa
30
grudzień'09

ja vs. filtr 1:0

30 grudzień 2009, 15:52| | Komentarze (2)

Słowem wprowadzenia: filtr polaryzacyjny odmówił rozstania się z obiektywem. Brud, kurz i czysta złośliwość spowodowały, że filtr miesiącami był tam, gdzie najwyraźniej być chciał, a ja cholerstwa nie byłam w stanie odkręcić.

Browarki zasugerowały zimne kąpiele. Władowałam więc obiektyw do torebki, całość do lodówki i figa, prawa fizyki najwyraźniej nie dotyczą filtrów. Ech.

W końcu wygooglałam legendę o przedmiocie gwarantującym moc odkręcania zbyt mocno przykręconych filtrów. Legendę o kluczach do filtrów. Wszystko układało się cudownie do momentu, gdy, zdecydowana na wszystko, postanowiłam takowy klucz kupić. Figa, rozmiar 82 milimetry najwyraźniej nie jest produkowany. Ech.

Olśnienie przeszło później, a chwila gmerania w kuchennej szufladzie zaowocowała plastikowym otwieraczem do słoików. I wiecie co? Otwieracze do słoików produkują w odpowiednich rozmiarach.

no filter wrench?

I wiecie co jeszcze?

Otwieracz do słoików potrafi czynić cuda. Z filtrem też sobie poradził. ^_^

trwały link do tego wpisu

poniedziałek
13
kwiecień'09

otwarcie sezonu

13 kwiecień 2009, 20:14| | Komentarze (8)

Emerycko, ale do przodu.

lewy brzeg

Single

The old & the new (wide)

Czytaj więcej o "otwarcie sezonu"

trwały link do tego wpisu

niedziela
10
sierpień'08

rowerem po wale

10 sierpień 2008, 21:28| | Komentarze (2)

W ramach podnoszenia poziomu szczęścia przepedałowałam 30km w tę i we wtę po wale wiślanym. Mimo że potem w nocy nie mogłam z tej radości spać, to nogi mi - o dziwo! - nie odpadły.

Growing on the top of Vistula retaining wall

sand mine

reaching for the sky

stripes above, stripes belov

trwały link do tego wpisu

sobota
2
sierpień'08

więcej zdjęć z CP 2008

2 sierpień 2008, 13:50| | Komentarze (0)

Wrzuciłam kolejne zdjęcia z Castle'a. Faktycznie, bywają nieostre, ale robiłam, co mogłam, w końcu sie uczę :)
Statywu nie brałam, bo za daleko, a mhrok czy ostre słońce nie ułatwiały. Starałam się uważać na przesłonę, ale nie zawsze mi wychodziło, pośpiech robi swoje. Za rok będzie lepiej :-)

Castle Party 2008 -- Cinema Strange

Castle Party 2008

Z ciekawostek: jeszcze 2 tygodnie i Wielki Zasuw się skończy. Urlop będę mieć pewnie dopiero w grudniu, ale nic to, grunt mieć go na przyszły rok, na kolejną wyprawę do Chin!

CP 2008

Nie miałam jeszcze okazji napisać o samym festiwalu. W Wielkim Skrócie: niezależnie, co będzie grało, za rok jadę znowu. W nieco mniejszym skrócie: festiwal jest zdecydowanie bardziej elektroniczny, niż by się człowiek spodziewał. Gotycki rock czy metal to już raczej tło dla kapel darkwave i różnych innych wynalazków.

XIII. Stulecie nie zawiodło pomimo koncertu w biały dzień. Dużą niespodzianką był neofolkowy zespół z Węgier, "The Moon And The Nightspirit". Moim odkryciem festiwalowym okazała się Anne Clark, ale zdecydowanie najlepszym koncertem był ten ostatni, niedzielny występ niemieckiego Deine Lakaien.

Nie zabrakło większych i mniejszych koszmarków, np. The Crüxshadows(Nadal twierdzę, że zagrali 8 razy ten sam kawałek, a jedynym plusem ich koncertu było show, zwłaszcza tancerki, skrzypaczka grająca z playbacku i podskakująca gitarzystka. Hehehe.) czy nieporozumienie zupełne (won na Openera!) - Pati Yang + FlyKKiller. Tak, Pati jest od Patrycja. Bosh.

Muzycznie CP nie jest dla każdego, ale pięciotysięczny Bolków opanowany przez drugie tyle fanów gotyku tworzył niesamowita atmosferę.

Za rok?

trwały link do tego wpisu

wtorek
29
lipiec'08

zdjęcia z Castle Party 2008

29 lipiec 2008, 22:25| | Komentarze (1)

Castle Party 2008

Castle Party 2008 Castle Party 2008 Castle Party 2008 - Marysia Castle Party 2008 Castle Party 2008 Castle Party 2008

I oto upragnione zdjęcia z "Castle Party". Część nie do końca wyszła tak, jak chciałam, nieostra albo w barwach zdecydowanie odbiegających od rzeczywistości, ale nic to, robię postępy. Zdjęć jest dostatecznie dużo, żeby było w czym wybierać.

Na razie do albumu na flickr wrzuciłam 40 zdjęć, na więcej nie starczyło mi czasu. Kolejne porcje będa, kiedy będą ;>

trwały link do tego wpisu

poniedziałek
2
czerwiec'08

pierwsze efekty: Most Siekierkowski

2 czerwiec 2008, 22:09| | Komentarze (7)

Wszystko robione kitem (a co!), z niewielką pomoca statywu i pomroczności.

Fajny mamy most, prawda?

east pylon

Siekierkowski bridge

Siekierkowski bridge

Warsaw Center

Warsaw Center

Meszki zjadły to, czego komary nie zdążyły..

trwały link do tego wpisu