czyszczenie styków

Od 2 lat Game Boy to chyba moja najczęściej uruchamiana konsola przenośna. Mam dosyć poobijanego, błękitnego GBA SP, któremu co pewien czas szwankuje włącznik, ale poza tym działa bez zarzutu.

Ostatnio wymieniałam baterie w dwóch kartridżach i naszło mnie, że problemy z wczytaniem niektórych gier to może być kwestia wieloletniego doświadczenia ;), które osiadło na ich stykach.

Odpowiedni śrubokręt, biała gumka do ścierania, alkohol izopropylowy, patyczki bawełniane i w 30 minut praktycznie wszystkie moje gry na gejmboja stały się błyszczące. Problemy z wczytywaniem się m.in. „Donkey Kong Land” zniknęły.

Game Boy games cleaning

Nawet część śladów po długopisie na kartridżu „6 Złotych Monet” udało mi się usunąć. Przy odrobinie cierpliwości pewnie można by zmyć wszystkie ślady, ale takiej odrobiny nie miałam.

Jedynie kilka gier schowanych w kazamatach uniknęło czyszczenia: nie chciało mi się wszystkiego wyciągać by się do nich dostać. To był też znak, że system przechowywana gier wymaga reorganizacji …

Szkoda, że na razie nie mam pomysłu, jak to wszystko poprzestawiać….

2 thoughts on “czyszczenie styków

 1. totalizator napisał(a):

  Szkoda (?), że narazie nie mam aż tyle, żeby poprzestawiać.

  • ashka napisał(a):

   Pomyśl, ile jeszcze przed tobą ;-)

   Ja nadal mam pełną „listę życzeń”, ale z roku na rok zbieractwo kompletnych gier na gejmboje drożeje i pewnie za jakiś czas przestanę zdobywać cokolwiek nowego do kolekcji. Ceny rosną w zastraszającym tempie :(

   Jeżeli głównie chcesz pograć, to wiele gier można kupić za % ceny w wydaniu japońskim. Będą w świetnym stanie, czasem tylko baterię trzeba wymienić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.