Nadrabianie Zaległości III #10 – trauma Złotego Tygodnia w Kioto

Plan Nadrabiania Zaległości III

Dawno nie skończyłam żadnej gry na PSP. W wiele grałam, ale albo w nich utknęłam (wyścigi samochodowe, gry muzyczne) albo zarzuciłam je z innych przyczyn („Dynasty Warriors: Strikeforce” …. jakoś nie uśmiecha mi się nabijanie poziomów celem wyrównania szans przy braku innych graczy). A potem odpaliłam „Kenka Bancho” i wsiąkłam. Gra jest idealna na krótkie sesje i niezależnie od odnoszonych sukcesów (lub ich braków) kończy się po upływie 7 wirtualnych dni.

W ciągu tych siedmiu dni kontrolowany przez gracza bohater może zwiedzać Kioto wraz ze swoją klasą … albo obić każdego spotkanego twardziela udowadniając, że jest największym Banchou w Japonii.

Podobno nie sposób podporządkować sobie innych łobuzów w ciągu jednego przejścia gry. Każda prefektura jest reprezentowana przez jedną szkołę, ale to nadal 46 klas to podbicia. Mnie udało się pobić 28 klas, więc nie jest źle.

Gra to bijatyka 3D: gracz przemierza trójwymiarowe dzielnice Kioto, poraża spojrzeniem potencjalnych oponentów, wdaje się z nimi w utarczkę słowną :P a następnie tłucze ich przy użyciu szeregu różnych ciosów, kombinacji i supermocy (zwanych tu „lokalnym specjałem”). Sterowanie nie jest idealne, pomaga system ustawiania celu na wybranej osobie. Ewentualne ubytki w paskach zdrowia czy wytrzymałości można na bieżąco uzupełniać klasycznymi przysmakami kuchni japońskiej.

Wraz z kolejnymi pokonanymi przeciwnikami rośnie też poziom bohatera: gracz może dowolnie podnosić jego statystyki. Polecam podnieść prędkość :) Bycie twardzielem obliguje też do odpowiedniego zachowania (walka przy użyciu broni obniża status twardziela, twardziel używa pięści!), stroju i fryzu. Na szczęście zarówno krawiec jak i fryzjer są na podorędziu i szybko można wyglądać jak postać na okładce gry :) +10 do lansu.

Jeśli ktoś lubi chodzone mordoklepki, to „Kenka Bancho: Badass Rumble”, choć niepozbawiona wad, zapewnia sporo bezmyślnej zabawy.

Pasek postępu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.